Kuşburnu Marmelatı
Kuşburnu Marmelatı
Kuşburnu Marmelatı

Kuşburnu Marmelatı

Fiyat : ₺225,00  + KDV
KDV Dahil : ₺267,75

%100 organık ve katkısızdır.850 gr

 Limondan 60 kat daha fazla c vitaminine sahip olan yabani gülün meyvesidir .

Kuşburnu marmelatı faydaları başında çok güçlü bir antioksidan özelliği olmasını sayabiliriz.

İçi tüylüdür, yaz aylarının bitip sonbahar aylarının gelmesiyle olgun halini alır. Ülkemizde 27 farklı türüne denk gelinen kuşburnu kurusu ve tazesiyle çeşitli kullanım şekillerine sahiptir.

Çekirdekli, iç kısmı tüylü dış kısmı ise oldukça hafif olan bu dikenli bitki özel eldivenler ile toplanır. Sonrasında belirli işlemlerden geçirilerek marmelat haline getirilir. Kuşburnu marmelatı faydaları oldukça fazla olan bir bitki olarak çay, pekmez, marmelat gibi şekillerde tüketilir. Özellikle kış aylarında tüketilen kuşburnu çayı sizi birçok hastalığa karşı koru

 

Kuşburnunun marmelatı faydaları ile bilinir. Kuşburnu mucizevi etkileri dünyanın birçok ülkesinde üretilen ve çok tüketilen bitki türlerinden birisidir. Hem yaşı hem de kurusu birçok farklı şekillerde kullanılabilir. Faydalarını ise şöyle sıralamak mümkün olacaktır.

  • Kabızlığa karşı iyi gelir: Kabızlık uzun sürmesi halinde tehlikeli hastalıkların işareti olabilir. Günlük hayatınızı da olumsuz yönde etkileyen bu sorunu yaşıyorsunuz kuşburnu marmelatı tüketebilirsiniz.
  • Metabolizmanızı hızlandırır: Kuşburnundan yapılan marmelatın diğer bir faydası ise metabolizmanızı hızlandırmasıdır.Hemoroid (Basur) hastaları tarafından da tüketilebilen bu özel malzeme idrar söktürücü etkiye de sahip.
  • Cildinizi parlak hale getirir:Doğal yollarla sağlıklı ve parlak görünen bir cilde sahip olmak için kuşburnu marmelatından faydalanmanız mümkün. Etkilerini göstermesi için ise düzenli kullanmanız gerekebilir. 
  • Kan yapıcı özelliğe sahiptir: Sık karşılaşılan sorunlardan birisi olan kansızlığa da iyi gelen kuşburnu marmelatı kan yapıcı özelliği ile de bilinir.
  • Enerji verir: Kendinizi sık sık yorgun ve bitkin hissediyorsanız kuşburnu marmelatı tam size göre. Bu organik ürün enerjinizi yükseltir, daha iyi bir etki için ceviz ile birlikte tüketebilirsiniz.
  • Mide sorunlarını önler: Mide sorunlarınız varsa kuşburnundan yapılan marmelatı

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR